0
Anatomia Jedzenia – zdrowa filozofia życia
Blog

Pozytywne poranki

#pozytywneporanki – mój “nowy-stary” poranny rytuał, do którego bardzo mocno Cię zachęcam…

Pandemia, kwarantanna i izolacja nauczyły mnie, że naprawdę nie warto nigdzie gonić. Uwaga i czas, które mogę poświęcić sobie są jedną z lepszych “inwestycji”.

Moje poranki przed pandemią były owszem zdrowe i kolorowe, ale brakowało w nich spokoju. Potrafiłam jak burza robić zielony koktajl, odpisywać na wiadomości, głaszcząc przy tym kota oraz szykować wówczas Narzeczonemu II śniadanie do pracy.

Zawsze uważałam, że to jak wygląda nasz poranek ma wpływ na nasze samopoczucie i dalszy przebieg dnia. Wraz z pandemią w końcu nadarzyła się okazja, aby rzeczywiście zwolnić i wdrożyć w życie to, co od jakiegoś czasu odkładałam na później, a w dorosłym życiu miało szansę przywrócić mi pełną radość z poranków.

Od prawie prawie roku poświęcam sobie rano dodatkowe ok. 15 minut.

Jak wcześniej zaczynam dzień od dużej szklanki wody, przygotowuję małą czarną z ekspresu… ale teraz zapalam świece, palo santo, siadam w wygodnej pozycji na przytulnym kocu i “mantruję”. Patrzę przez okno na piękne błękitne niebo i wiem, że to będzie dobry dzień. Zdarza się, że dzień zaczynam od krótkiej praktyki jogi lub po prostu delektuję się kawą na parapecie, spoglądając na drzewa.

Co ważne – po przebudzeniu nie zaglądam do mediów społecznościowych, nie czytam doniesień o koronawirusie czy nowych pomysłach rządzących. Jestem tu i teraz. Sama ze sobą i moimi myślami… no i z kotem. A chwilę później cały dom budzi się do życia.

Kwiecień 2020 r. – wiosenny lockdown w domowym zaciszu

Mam dla Ciebie propozycję! I Ty spróbuj znaleźć swoją poranną rutynę, która pozwoli zacząć Ci przyjemnie dzień. Wiem, że każdy z nas jest inny, dlatego nie narzucam konkretnie moich rozwiązań. Chcę Cię zainspirować do wprowadzenia małej i dobrej dla Ciebie zmiany, która wpłynie na to, jak zaczniesz dzień. Może wstawanie i poranki nie będą przykrym obowiązkiem, a staną się czystą przyjemnością?

Życzę Ci powodzenia! Jeśli masz ochotę podzielić się swoimi refleksjami, to śmiało napisz mi je w komentarzu. Jestem ciekawa Twojego punktu widzenia 🙂

No Comments

    Leave a Reply